OBÓZ STRAŻACKI DLA MDP W WICIACH 2023

OBÓZ STRAŻACKI DLA MDP W WICIACH 2023

Od 23 lipca do 5 sierpnia w miejscowości Wicie w województwie zachodniopomorskim odbył się obóz strażacki dla młodzieży z powiatu chrzanowskiego. Organizatorami tego obozu byli OSP Dulowa i OSP Lgota. W obozie brało udział 79 uczestników w tym 12 z MDP Luszowice, a 3 druhów OSP Luszowice było opiekunami i opiekunem-kierowcą. Podczas dwóch tygodni trwania obozu młodzież kształciła się z zakresu armatury wodnej, rozwijania i zwijania węży, budowania linii gaśniczej, podawania piany, pierwszej pomocy, musztry, pożarów wewnętrznych, ale także integrowała się poprzez udział we wspólnych zabawach, plażowaniu, kina plenerowego, dyskotek, wyjść na miasto. Ze smutkiem malującym się na twarzy młodzież wracała z obozowiska do domów z nadzieją iż za dwa lata znowu wezmą udział w takim obozie.

Comments are closed.