MDP

Pierwsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w historii istnienia naszej OSP powstaje przed rokiem 1965. Następne drużyny w ciągu kolejnych lat pojawiają się płynnie – część młodzieży przechodziła do sekcji starszych druhów, a na ich miejsce przybywała nowa. Ostatnia MDP w dwudziestym wieku powstaje w okolicy lat 90-tych a następna dopiero po kilkunastu latach, bo w roku 2008.

Aktualna drużyna została założona 15 stycznia 2022 roku i liczy 32 członków – dziewiętnastu chłopców i trzynaście dziewcząt. Jest to najliczniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jaka powstała po utworzeniu pierwszej MDP w naszej jednostce.

Chcesz zostać strażakiem?
Napisz na email admin(at)ospluszowice.pl lub na stronie Facebook Ochotnicza Straż Pożarna w Luszowicach !