Pierwszy herb Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach

Pierwszy herb Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach

Pierwszy herb Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach

Podczas prac porządkowych na terenie remizy została odnaleziona stara, mosiężna pieczątka z początków XX wieku. Prawdopodobnie została wykonana w pierwszych latach założenia OSP, czyli w okolicy 1920 roku. Dokładne odwzorowanie oryginalnej grafiki z herbu było trudne do wykonania, ponieważ w wyniku zużycia i upływu lat granice wzoru mocno się wytarły i wtopiły w tło. Nowe logo bazuje na oryginalnym wzorze z pieczątki, na którym znajduje się stary hełm strażacki pomiędzy skrzyżowanymi:

siekierą i bosakiem, a całość osadzona jest na drabinie podpartej kolumną hydrantu.

Pomysł na odwzorowanie herbu padł od zarządu OSP Luszowice i druha Wojciecha Fudały.

Dziękujemy z całego serca firmom:

Jakub Głuch – Projekt Logo / Projekt Graficzny za wykonanie herbu oraz wyhaftowany.pl za wyszycie herbów do mundurów i koszulek.

Mamy nadzieję, że Wam również się podoba 😄

Comments are closed.